Апарат рентгенівський постійного потенціалу панорамний для використання на трубозварювальній базі СГТ-200-48-N має вбудований мікропроцесорне управління і забезпечений мікропроцесорним пультом дистанційного керування. Призначений для рентгенівського контролю зварних швів труб в складі кроулеров виробництва англійської компанії “JME” ltd – модель 6 ”, модель 8 ” і модель 10 ”; виробництва французької компанії “IPSI” – модель 10 ”, а також виробництва німецької команії “C-TEC” – модель “С-200”, все з живленням від акумуляторних батарей з напругою – 48 В. Апарат має функцію автоматичного адаптивного тренування.

Апарат встановлюється на ці кроулери без будь-яких конструктивних допрацювань. Він також має поліпшену конструкцію системи охолодження і надає користувачеві можливість встановлювати 11 режимів роботи за величиною анодної напруги і 2 режими по потужності на аноді.

Мікропроцесорний пристрій апарату забезпечує режим автоматичного тренування рентгенівської трубки, а також автоматичний перезапуск з продовженням експозиції при пробоях в трубці. Це дозволяє успішно експлуатувати апарат при більш високих напругах на аноді рнтгенівської трубки, одночасно забезпечуючи сталість експозиції під час роботи кроулер.

Наявність мікропроцесорного пульта дистанційного керування дозволяє зручно і без рентгенівського випромінювання проводити налаштування системи команд управленія кроулер. Крім того, пульт дистанційного керування дозволяє експлуатувати апарат “СГТ-200-48 N” в автономному режимі, як звичайний переносний панорамний рентгенівський апарат, наприклад при його експлуатації на трубозварювальній базі.

Наявність режиму зі зменшеною до 70% від номінальної потужності апарату дозволяє ефективно його експлуатувати при живленні від старих акумуляторних батарей з підвищеним внутрішнім опором. При цьому з’являється можливість повного використання зменшеної ємності цих батарей.

Ця модель апарату комплектується знімним кільцем-дефлектором, що дозволяє істотно інтенсифікувати режим охолодження моноблока апарату при експлуатації кроулер в трубах середніх діаметрів. При установці апарату в трубу із зовнішнім діаметром 159 мм і нижче дефлектор не застосовується.

Всі панорамні рентгенівські трубки, що встановлюються на дану модель апарату, проходять ретельний вхідний контроль і точне юстування симетрії діаграми спрямованості. Це гарантує отримання рентгенівських знімків з постійною щільністю по колу шва просто при установці апарату на вісь труби.

Наявність цих нових якостей вигідно відрізняє цю модель кроулерного панорамного апарату від попередніх моделей апаратів групи “Синтез”: “СХТ180-48”, “СХТ200-48” і “200-3-Р-48”.

До складу комплекту поставки апарату СГТ 200-48-N входять пульт дистанційного керування, кабель пульта дистанційного керування довжиною 30 м, знімний дефлектор діаметром 140 мм, футляр для зберігання і транспортування апарата, комплект експлуатаційної документації.

Технічні характеристики

Номінальна напруга акумуляторної батареї: 48 В
Потужність на аноді рентгенівської трубки – 2 ступені: 280 и 400 Вт
Напруга на аноді – 11 ступеней: 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 185,
190, 195, 200 кВ
Діаграма випромінювання – панорамна: 40° x 360°
Кругова несиметрія діаграми, не гірше: 5%
Габарити апарату без дефлектора:
З дефлектором:
Ø – 120 мм, длина – 885 мм
Ø – 140 мм, длина – 885 мм
Розмір пульта дистанційного управління: 152 x 87 x 30 мм
Маса апарату: 15,1 кг
Маса пульта: 0,3 кг
Маса дифлектора: 0,3 кг
Маса кабелю пульта дистанційного управління: 0,8 кг
Діапазон робочих температур: -40 ÷ +50°

Апарат працює в двох режимах:

А. Робочий режим – управління від кроулер

Б. Автономний режим – управління від пульта дистанційного керування

У режимі А по команді “Старт” від кроулер виконується експозиція з уставками анодного напруги і анодного струму, записаними раніше з пульта в пам’ять апарату.

Час експозиції задається таймером кроулер. Аварійні режими, такі як “Перегрів”, “Розряд” акумуляторної батареї” і “Пробій” рентгенівської трубки – відпрацьовуються автоматично і відображаються на задньому фланці апарату за допомогою чотирьох світлодіодів. При пробої рентгенівської трубки апарат перезавантажується і продовжує час експозиції до заданого таймером кроулер.

У режимі Б апарат повністю управляється від пульта дистанційного керування.

На дисплеї відображаються як параметри попередньої експозиції, так і знову заданої і дата попереднього включення. Відображається подача команди “Старт” від кроулер при відключеному випромінюванні. Це дозволяє зручніше налаштовувати систему управління кроулер. З пульта запускається режим “Автоматичне тренування” і контролюється хід її виконання. Пульт дозволяє обирати один з двох режимів по потужності на аноді і будь-який з одинадцяти режимів анодного напруги на трубці. Обрані режими записуються в пам’ять апарату. Аварійні ситуації відображаються світлодіодами і пояснюються написами на дисплеї.

У режимі Б можна задати час експозиції і включити рентгенівське випромінювання, що дозволяє використовувати апарат без кроулер (на трубозварювальної базі) і при контролі зварювання “котушок”, в захисній камері.

При відключенні пульта дистанційного керування апарат автоматично переходить в режим А. При цьому будуть виконуватися параметри експозиції, записані з пульта, за вийнятком параметра “Час експозиції”, який буде визначатися тривалістю команди “Старт”, прийнятої від кроулер.

У трубах малого діаметра використовується апарат без дефлектора. У трубах середнього діаметра можна використовувати апарат з надітим на нього дефлектором, що забезпечує більш інтенсивне охолодження при тривалих експозиціях.

В апараті також реалізована функція захисту батареї кроулер від її переразряда.

Апарат рентгенівський панорамний СХТ-200-48-N